Daha iyisi için...

HAKKIMIZDA

Tarım makineleri sektöründe Konya’ nın önde gelen üreticilerinden olan HMS, 1977 yılında Şerafettin ÖZDEMİR ve Mustafa ÖZDEMİR kardeşler tarafından Konya’ da HATUNSARAYLI markası adı altında  kuruldu. O günlerde HMS, at pullugu , sandıklı vanvey ve ekin biçme makineleri imalatına başlayarak  Türkiye pazarının ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı. HMS, yaklaşık 15 yıl içerisinde ürün adedini ve müşteri portföyünü artırarak 1993 yılında şu an bulundugu organize sanayi bölgesindeki yerine taşındı. HMS üretim adetlerini ve kendi belirlediği hedeflere ulaşabilmek amacıyla  2018 yılından itibaren yeni yerine taşınmıştır.  Bu yıllarda faaliyete geçirdiği arge bölümü ile  tarımda aktif makineler üreterek pazardaki yerini dahada genişletmeye başlandı. Aynı yıllarda HMS, iş gücüne, yeni makine teçhizatlarına, üretim alanını genişletmeye ve yeni teknolojilere yatırımlar yaparak büyümeye başladı. Pazarda sayısı artan makinelere satış sonrası hizmetleri için servis ağı oluşturulmaya başlandı. 2005 yılına kadar sadece yurt içi piyasaya hizmet veren HMS , ikibinli yılların başlarından itibaren yurt dışı pazarlarda da aktif olarak çalışmaya başladı, yine aynı yıllarda yurt içi ve yurt dışı pazarda daha etkin bir marka bilinciyle HMS olarak üretimine devam etti. HMS 2000 li yılların başlangıcından beri ürün gamına eklediği gübre serpme makineleri , ekim makineleri (mibzerler) ve pnömatik hassas ekim makineler ile üretimine devam etmektedir.

<span>HAKKIMIZDA</span>

ÜRETİMDE HMS

Vizyonu “Bir Dünya Markası Olmak” olan HMS, bugün toplam 15.000 m² açık ve 15,000 m² kapalı alanı olmak üzere modern CNC kontrollü tezgâhları, robot kaynak teknolojileri, yaş ve toz boya tesisleri ile donatılmış üretim tesisinde tarım makineleri üretmektedir. HMS markasıyla satılan ürünler yaklaşık %50 si dünyada 33 ülkeye ihraç edilmekte ve başarıyla kullanılmaktadır. Yurt içinde 55 adet yetkili bayii ile müşterilerine satış sonrası hizmetler sunmaktadır. Yurt dışında, satış ve satış sonrası servis hizmetleri sunabilen bayii ağına sahiptir. HMS, Ar-Ge ve Ür-Ge konularında Üniversitelerle işbirliklerine önem verir.

ÜRETİMDE <span>HMS</span>

BÜYÜYEN HMS

HMS, gelecek 10 yıllık stratejik büyüme planlarını oluşturmuş ve “Dünya Markası Olma” vizyonu doğrultusunda ilerlemektedir. Gelecek 10 yıl içinde, makine üretim kapasitesini büyüterek daha geniş pazarlarda yerini almayı hedeflemektedir. Yeni ürün geliştirme projelerine sürekli devam eden HMS kurumsallaşma çalışmalarını hızlandırmak için Bilgi Teknojilerine yatırım yapmıştır.

BÜYÜYEN <span>HMS</span>

İHRACATTA HMS

Dünya markası olma yolunda hızlı bir şekilde ilerleyen HMS 100’ün üzerinde uzman personeli ile üretilen makinelerini, idari ve satış personelinin disiplinli çalışmaları ile yurtdışında 33 ülkede 80’e yakın bayi ve satış noktaları sayesinde ürünlerini pazara sunmaktadır. Yurtiçinde 55 bayi ve 125’in üzerinde yetkili servis ağı ile işin mutfağında kusursuz hizmet sunarak Türkiye’de sektöründe adından söz ettirmiştir. Her geçen gün daha da büyüyen HMS, ürünlerinin % 50’sini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, 33 ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağladığı gibi, Konya’nın en hızlı büyüyen firmaları arasında yer almayı başarmıştır.

İHRACATTA <span>HMS</span>

VİZYONUMUZ

Kaliteli tarım makineleri  üreticisi olarak bir dünya markası olmak…

<span>VİZYONUMUZ</span>

MİSYONUMUZ

HMS ürettiği makineler ile verime doğrudan etki eden tüm faktörleri en iyi şekilde bir araya getirip, doğru ürünü, yüksek kalitede ve uzun yıllar çiftçiye hizmet edecek şekilde üretmektedir.

<span>MİSYONUMUZ</span>
Merak ettikleriniz ya da öğrenmek istedikleriniz için > Bizimle iletişime geçin